Минувач го ризикува животот за да спаси давеник од замрзнато езеро (ВИДЕО)

Инцидентот се случил минатата сабота, во областа помеѓу автопатот и езерото Мичиген. На видеото се гледа како маж трча покрај езерото иако е многу студено. Тој ...
| | веќе видена | слични

Британските медиуми објавија видео на кое може да се види операцијата за спасување на дете кое што пропадна во дупка под снег, а таткото половина час копаше за ...
| | веќе видена | слични

Интернет ѕвездата Џејсон Кларк го загрозил својот живот во текот на снимањето на една видео снимка. Кларк на социјалната мрежа Тик Ток има повеќе од 400.000 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 74 | | | веќе видена

Македонскиот Сојуз на пчеларски здруженија организира хуманитарна акција за донирање мед на здравствените работници во македонските медицински центри.Во изјава ...
сите 132 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
сите 171 | | | веќе видена

Една медицинска сестра и двајца техничари од Општа болница Куманово вчера биле потврдени како позитивни на коронавирусот. Како што пренесе ТВ Алфа, повикувајќи ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Минувач го ризикува животот за да спаси давеник од замрзнато езеро (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: