Сандерс го нарече Израел десничарски и расистички


2 копии

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Жосеп Борел повторно ги повика израелските власти да се откажат од изградба на новите најавени колонии на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска соопшти дека ќе го реализира планот за изградба на околу 3.500 домови за еврејските доселеници во една од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советот за безбедност на Обединети нации синоќа ја повтори својата поддршка за решавање на израелско-палестинскиот конфликт со формирање на две држави. Првпат ...
| | веќе видена | слични

Израел пресретна 12 од 14 проектили испукани од Газа во последниот прекуграничен бараж. Oва се случи само неколку часа откако ИДФ зведе напади во Сирија и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален фејсбук профил наведе дека иако е сѐ уште рано било што да заклучуваме, линеарниот раст на заболени ...
сите 660 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Финансиска подршка на погодени од кризата правни субјекти, работодавачи од приватниот сектор за месеците април и мај 2020 година, со износ на минимална плата ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 39 | | | веќе видена

Според прогнозите на италијанскиот Институт Ејнауди за економија и финансии, епидемијата на новиот коронавирус во Италија би завршила до 5 мај.Епидемиолошкото ...
сите 701 | | | веќе видена

Во август 2016 година, скопските села Стајковци, Смилковци, Арачиново и други помали населени места беа поплавени од обилни врнежи од дожд. Поплавите однесоа ...
сите 142 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 67 | | | веќе видена

Секој граѓанин ќе може да пријави доколку забележи угостителски објекти кои работат или, пак, зголемување на цените на основните производи. Како што информира ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сандерс го нарече Израел десничарски и расистички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: