Зголемен бројот на предмети од назначувањето на обвинителот за врски на Македонија во Европравда

Како што соопшти Министерството за правда, на состанокот се разговараше за соработката со Европравда и Годишниот извештај за функционарањето на канцеларијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески и основниот јавен обвинител на кумановското обвинителство Теута Бедиу-Рамадани денескa ги пуштија во употреба новите ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Јавниот обвинител на Република Македонија Љубомир Јовески денеска оствари средба со претседателот на Европравда Ладислав Хамран. На средбата присуствувале и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фудбалската федерација на Македонија утре треба да ја донесе конечната одлука за ре-стартот на сезоната во Првата македонска фудбалска лига. Во предвечерието ...
сите 734 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен бројот на предмети од назначувањето на обвинителот за врски на Македонија во Европравда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: