СДСМ: Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ


Но, реалноста е дека лагите на ВМРО-ДПМНЕ се со краток рок и не им поминуваат. Така, не помина ни денешната лага од белиот дворец, во која е повикана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ забрзано турка криминал од 19 милиони евра во РЕК Битола, со тендерот за набавка на помошна механизација. Власта изврши низа законски прекршувања во ...
| | веќе видена | слични

Српската фирма „Корковадо“ демантира дека министерството за одбрана од кај нив купило поскапа машина „Грејдер“ од таа што се нуди и продава во Србија. Оттаму ...
| | веќе видена | слични

Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека ВМРО-ДПМНЕ не е против набавка на механизација за која впрочем и ние ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД Електрани на Македонија денеска преку соопштение реагира на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ според кои, има нови скандалозни тендери во оваа компанија што треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трет ден како молчат институциите за случајот со преплатените грејдери во Армијата на Република Македонија. Пред 2 дена имавме и потврда од министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицето Ивица Томовски кое е вработено во Елемтурс и кое држи прес конференции против фирмата од каде зема плата, треба да и соопшти на јавноста за која јавна ...
| | веќе видена | слични

Ја известуваме јавноста дека предметната јавна набавка се однесува на купување сопствена помошна механизација за РЕК Битола, со која комбинатот ќе почне да ја ...
| | веќе видена | слични

Ако имало поефтини машини кои ги исполнувале условите од приложената спецификација, ќе имало и такви понуди при тендерската постапка, која да ги потсетиме уште ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ ќе лажат секој ден затоа што само лагите им останаа. Не можеа да најдат никаква забелешка на постапката. Не можеа да кажат дека е во четири очи. Не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 672 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 477 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 86 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Само лажни вести и измислици од белиот дворец, договорените тендери се одлика на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: