ТРАГЕДИЈА ВО СТРУГА: Жена го загуби животот ОТКАКО ПАДНАЛО ДРВО ВРЗ НЕА

Жена од струшкото село Октиси го загубила животот откако дрво паднало врз неа. Веднаш била пренесена во болница на им подлегнала на повредите. МВР соопшти ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Телото на М.Л. (44) од Крушевац е пронајдено во нејзиниот стан во населбата „Владо Јуриќ“ на периферијата на градот. Нејзиното исчезнување беше пријавено пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен тоа дека нема траги на нисилна смрт, нема други информации од што починал четириесет и пет годишниот скопјанец, кој бил пронајден во соба во хотел во ...
| | веќе видена | слични

На 17.02.2020 во 10.00 часот во Полициската станица Кочани, од Итната медицинска помош Кочани било пријавено дека на улицата „Поп Арсов Блаже“ во Кочани, пет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жена починала откако врз неа паднало дрво. Вчера околу 11.20 часот во полициската станица Струга било пријавено дека во атар на селото Октиси, струшко, кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 341 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Здравствените работници во Штип се разочарани и лути, бидејќи дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства, се шетаат низ ...
сите 124 | | | веќе видена

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
сите 129 | | | веќе видена

На 27 март 2020 година, Соединетите Држави, како депозитар, го примија инструментот за пристапување на Република Северна Македонија во Северноатлантскиот ...
сите 135 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 218 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУГА: Жена го загуби животот ОТКАКО ПАДНАЛО ДРВО ВРЗ НЕА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: