ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги корумпира, злоупотребува и врши притисок врз медиумите во Македонија


Зоран Заев ги злоупотребува медиумите, а Македонија е жртва на хибриден режим. 1ТВ за која и Заев тврдеше дека е провладина беше претворена во алатка за рекет, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
| | веќе видена | слични

Ја вративме слободата, демократијата и критичкото размислување За само две и пол години заедно со граѓаните и новинарите успеавме да ги ослободиме медиумите од ...
| | веќе видена | слични

За помалку од една година, унгарските претприемачи станаа официјални сопственици на повеќе од десет електронски, печатени и мрежни медиуми во Македонија. Питер ...
| | веќе видена | слични

Сѐ уште е отворено прашањето дали Јавното обвинителство конечно ќе отвори истрага за индициите пласирани во јавноста дека црни пари од Русија и од Унгарија се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ не сака да ги погледне фактите кои отвораат сомнеж дека партијата на Христијан Мицковски со црни пари од Унгарија корумпира медиуми за да шират ...
| | веќе видена | слични

Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми дека извршителот на Никола Груевски, Мицкоски, со црни пари финансира партиски мегафони ...
| | веќе видена | слични

Ова нема некој голем јавен интерес, тука нема никакви државни пари вмешано. Тука има една изјава провизорна на една политичка партија, од ена личност за која ...
| | веќе видена | слични

Вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“, новинарката Мери Јордановска посочи дека досега нема ниту еден документ приложено од истражувањето како медиумите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален фејсбук профил наведе дека иако е сѐ уште рано било што да заклучуваме, линеарниот раст на заболени ...
сите 439 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 254 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 300 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 123 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги корумпира, злоупотребува и врши притисок врз медиумите во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: