Проектот за изградба на хидроцентралата „Чебрен“ повторно  се нуди на странски инвеститори


Проектот за изградба на хидроцентралата „Чебрен“ повторно се нуди на странски инвеститори, соопшти Владата. Станува збор за јавно приватно партнерство каде ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Заев и Владата во заминување ја распродаваат државата, овој пат стигнаа и до новиот бонбона-бизнис – продажба на Тиквешкото Езеро. Бонбона-бизнисот со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На повидок е нов бонбона бизнис. Ова е огромен скандал. СДСМ на 50-тина дена пред избори го раскрчмува Тиквешко Езеро и целиот воден фонд на Црна Река. Власта ...
| | веќе видена | слични

Нов обид за изградба на хидроеелектраната Чебрен. По десетина неуспешни тендери до сега, повторно е објавен меѓународен јавен повик, но овој пат проектот би се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник во министерството за финансии, Бранимир Јовановиќна социјалната мрежа прашува дали проектот за хидроцентралата „Чебрен“ ќе го добие фирма ...
| | веќе видена | слични

Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски го критикуваше Оглас за јавно-приватно партнерство за ...
| | веќе видена | слични

Оглас за јавно-приватно партнерство за хидроцентралата „Чебрен”, или во превод – распродажба на националните природни богатства. Уште да видиме кои фирми ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 617 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 287 | | | веќе видена

Авантуристот Кристијан Митевски останува заглавен во Перу. Овој штипјанец што сам го истражува светот во моментот е во Куско. Поради административен пропуст ...
сите 290 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектот за изградба на хидроцентралата „Чебрен“ повторно  се нуди на странски инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: