Коцо: Како јавна личност како Камчев може да биде заштитен сведок?


Поранешната судијка, Вера Коцо во гостувањето на Утрински брифинг на „Слободна ТВ“ вели дека како граѓанин и како поранешен судија на Врховниот суд од една ...
| | веќе видена | слични

Популарната урбана музичка култура е исто така наше културно богатство и од неа не треба да се срамиме, туку да ја промовираме, бидејќи има што да покажеме, ...
| | веќе видена | слични

Во време на предизбори се важни човековите права, бидејќи токму во овој период тие повеќе се кршат. За тоа колку беше распространето прекршувањето на ова ...
| | веќе видена | слични

Имам пријатели и во двете партии (ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ) и не беше тежок делот од договоарање со лидерите. Реакциите се позитивни и кај едниот и кај другиот, вели ...
| | веќе видена | слични

Најголем проблем е што новиот Закон за јавен интерес во културата не стигна на ред да се изгласа во Собранието, вели за „Утрински брифинг“ на „Слобода ТВ“, ...
| | веќе видена | слични

„Проблемот со дрогата не е само проблем на Република Северна Македонија, туку е светски проблем. Би нагласил дека постојат разни видови на дроги. Има природни, ...
| | веќе видена | слични

„Младите и образовани луѓе често заминуваат. Актуелна во светски рамки е ИТ индустрија, која создава нето износ од 160 милиони евра, со перспектива да стигне ...
| | веќе видена | слични

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коцо: Како јавна личност како Камчев може да биде заштитен сведок?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: