СДСМ: По носењето на Законот за ЈО, на ред е правосудството да воспостави правда

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте за ситуацијата со коронавирусот и како наспроти новите случаи, страстите на Балканот се ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте како министерот за здравство, Венко Филипче смета дека целиот систем е спремен и да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 555 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 122 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип до Основниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според ...
сите 286 | | | веќе видена

Според прогнозите на италијанскиот Институт Ејнауди за економија и финансии, епидемијата на новиот коронавирус во Италија би завршила до 5 мај. Епидемиолошкото ...
сите 769 | | | веќе видена

Само шест граѓани ја прекршиле наредбата за движење во определен период на подрачјето на СВР-Струмица изминатото деноноќие, соопштија денеска од полицијата. Од ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: По носењето на Законот за ЈО, на ред е правосудството да воспостави правда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: