Продолжува „Рекет“, ќе се сослушуваат сведоци на Боки 13


5 копии

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
| | веќе видена | слични

Рочиштето за предметот „Рекет“ е одложено. Не се појави најавениот сведок- поранешниот градоначалник на Општина Центар, бизнисменот Владимир Тодоровиќ. Со ...
| | веќе видена | слични

Фута Радуловиќ , сопруг на една од најпознатите српски текстописци Марина Туцаковиќ се најде на листата на сведоци на првообвинетиот Бојан Јовановски. Тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот градоначалник на Општина Центар Владимир Тодоровиќ не се појави денеска во Судот, каде што требаше да сведочи на рочиштето за случајот „Рекет“. ...
| | веќе видена | слични

Судијката Васка Николовска Масевска на почетокот на денешното судење информираше дека судечкиот совет како неоснован го отфрли предлогот на Бојан Јовановски да ...
| | веќе видена | слични

Судечкиот совет не го прифати предлогот за укинување на притворот на обвинетиот Бојан Јовановски, во случајот “Рекет” и го одби како неоснован. Судијката Васка ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Владимир Тодоровиќ, кој денеска требаше да сведочи во процесот „Рекет“ вчера го известил судот дека поради итни службени обврски во Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Судечкиот совет се произнесе по барањето на Бојан Јовановски за куќен притвор. Судијката Васка Николовска Масевска изјави дека не го прифаќа и оти не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата.Во Македонија сега има вкупно 241 заболени, тројца излечени и 4 смртни ...
сите 662 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 379 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 421 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 179 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 383 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува „Рекет“, ќе се сослушуваат сведоци на Боки 13

Од:
До кого (е-маил):
Порака: