ТТК банка покажа како се заработува во силна конкуренција

Добри вести за акционерите на УНИ Банка. Растат нето приходите од камати и нето приходите од провизии и надоместоци во услови кога генерално се намалуваат ...
| | веќе видена | слични

Централна кооперативна банка АД Скопје ја заврши 2019 година со нето-добивка од 9,8 милиони денари и успеа да оствари позитивен финансиски резултат за 6,9% ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка заклучно 2019 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис план за 2019 година. Клучна цел беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Тетекс“ во минатата година остварила добивка во износ од 33,99 милиони денари, или 552 илјади евра, стои во неревидираниот биланс на успех на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на 2019 година Стопанска банка а.д. Битола беше фокусирана кон остварување на клучните стратешки, деловни и финансиски цели дефинирани во Деловната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 302 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 233 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за издавање казнен налог против девет лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТТК банка покажа како се заработува во силна конкуренција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: