Димковски до Трипуновски: Проблемите и хаосот што го направивте во земјоделството верувам годинава ќе заврши


Ќе продолжиме да креираме политики според потребите на земјоделците, за разлика од она што ВМРО ДПМНЕ го правеше, креираа политики во кабинет и ги тераа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителниот министер за земјоделие Цветан Трипуновски денеска беше во Јавното обвинителство на Република Македонија. Тој таму поднесе три кривични пријави ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски ги изненади земјоделците од струмичкиот регион откако се качи ...
| | веќе видена | слични

Зборев со чичко Томе, човек кој животот го поминал заработувајќи со своите две раце од оваа македонска земја. На чесен и честит начин. Кажува како било порано ...
| | веќе видена | слични

Зборев со чичко Томе, човек кој животот го поминал заработувајќи со своите две раце од оваа македонска земја. На чесен и честит начин. Кажува како било порано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси не поминува ден без да се исконфронтираат техничкиот заменик – министер за земјоделство, Цветан Трипуновски и министерот за земјоделство, Трајан ...
| | веќе видена | слични

Имав средби со земјоделците од Драгоманце и Младо Нагоричане. Проблемите исти како и секаде. Земјоделците се жалат за ниските откупни цени на млекото и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 150 | | | веќе видена

Додека секаде низ светот сите нивоа на институции од централна до локална власт работат синхронизирано, кај нас единствено што се прави е прес конференции ...
сите 275 | | | веќе видена

Поглавјата за Северна Македонија ќе се отвораат и ќе се затвараат само кога ќе бидат задоволени интересите на Грција и ако треба ќе стави и вето, но се ...
сите 302 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ ги претстави економските мерки за помош на економијата во надминувањето на корона кризата. Секој полнолетен граѓанин на ...
сите 223 | | | веќе видена

Здравствените работници во овие тешки денови се клучот за успешна борба со корона вирусот, затоа сите тие, без разлика на нивната партиска или етничка ...
сите 101 | | | веќе видена

Инвалидизираните лица во време на ширење на заразата од Корона вирусот, бараат лична асистенција и достава на храна и лекови до нивните домови со цел заштита ...
сите 109 | | | веќе видена

Со цел да го олесни финансискиот товар со кој клиентите се соочуваат или би можеле да се соочат како резултат на корона-кризата, Комерцијална банка АД Скопје ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски до Трипуновски: Проблемите и хаосот што го направивте во земјоделството верувам годинава ќе заврши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: