СДСМ: Извршителот Мицкоски свири како што диригентот од Будимпешта му диригира но очаен што не успеа да реализира ниту една негова нарачка


Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очајот во кој е длабоко потоната  оваа партија се огледа во тоа што денес нивни членови и соработници одржуваат трибина во Кичево на која темата е енергетика. ...
| | веќе видена | слични

11 години ВМРО-ДПМНЕ како власт поттикнуваше меѓуетнички тензии, создаваше поделби меѓу граѓаните и ја држеше државата изолирана. Таквата матрица на поделби, ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски а раководена од Никола Груевски е партија симбол на поделбите, на конфликтите на кавги надвор и дома. 11 години ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ е коалиција со криминалот и коалиција за обнова на режимот, предводена од извршителот Христијан Мицкоски и неговиот диригент од ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека пред фактите и советниците на СДСМ се збунети. -ПРЕД ФАКТИТЕ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ е партија која се грижи за доброто на граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ по 12-ти април кога ќе ја формира Владата ќе донесе мерки кои ќе го подобрат животот на ...
| | веќе видена | слични

„Jа поевтинивме струјата за граѓаните, обезбедивме поевтина и стабилна цена на струјата, а денес ЕСМ има добивка и вложува во екологија. На другата страна е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 436 | | | веќе видена

Во однос на прашањето за тоа каков ефект имаат жестоките реакции од синдикатите, според кои предложените мерки од страна на СДСМ ќе ги погодат најсиромашните ...
сите 298 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Тестирање за коронавиросот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“. Уште два пункта ќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 385 | | | веќе видена

За мерките за поддршка на бизнис секторот да можат да аплицираат и занаетчите. Кризата во овој сектор се чувствува од првиот ден. Без помош од државата поради ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Извршителот Мицкоски свири како што диригентот од Будимпешта му диригира но очаен што не успеа да реализира ниту една негова нарачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: