Забелешки за издавање одобренија за 5Г технологијата ќе може да се доставуваат до 20-ти април


2 копии

До 20 април е продолжен рокот во којшто до Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) може да се достават мислења и забалешки од заинтерсираните страни во ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните што вчера ја кренале слушалката и одговориле на повиците од странски неидентификувани броеви, може да поднесат приговор до „Телеком“. Според извори ...
| | веќе видена | слични

Kорисниците на мобилни мрежи –мета на хакерски напади. Утринава илјадници граѓани добиле краток телефонски повик со префикс од странска земја. Доколку го ...
| | веќе видена | слични

Изутринава беа регистрирани дојдовни повици од неидентификувани броеви од странство кон голем број корисници во Македонија. За овие повици од утрово граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Пропуштените повици од непознати странски броеви регистрирани изутрината кај домашни корисници на мобилна телефонија најчесто потекнувале од Литванија, ...
| | веќе видена | слични

Поголем број граѓани утрово добиле телефонски повици од непознати броеви со странски префикси. Тие се пожалија дека откако ќе одговорат на ваквите повици, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 450 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 185 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забелешки за издавање одобренија за 5Г технологијата ќе може да се доставуваат до 20-ти април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: