Мила Царовска: Носиме економски политики што даваат резултати


Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија со развојни економски политики во третиот квартал од 2019 година ја намали невработеноста на најниска стапка досега од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За само две години откако СДСМ ја предводи Владата, во периодот од 2017 до 2019 година просечната плата е зголемена за над 3.000 денари, додека за времето на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев рече „ќе облечам железни опинци за да ја донесам платата на 30.000 денари“, а гледаме дека е 600 милиони евра пониско од ветувањето, изјави вечерва ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, најави која е главната контура на економската политика на ВМРО-ДПМНЕ за наредните четири години, истакна Дарко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Платите во македонската економија се четири пати пониски од платите во Словенија затоа што македонската економија е четири пати помалку продуктивна од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ неколку месеци апелираше до Владата предводена од СДСМ во делот на опасноста од вештачки, интервенистички зголемување на платите, кое е повеќе ...
| | веќе видена | слични

- Победници, социјалдемократки и социјалдемократи, пред нас е голема победа и најважна, победа која не носи во ЕУ и НАТО, победа против режимот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 242 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за претпријатијата од приватниот сектор за исплата на плати за своите вработени во висина од 14.500 денари за месеците април и мај, кратење ...
сите 452 | | | веќе видена

Шефот на италијанскиот здравствен институт, д-р Силвио Брусаферо, изјави дека епидемијата со коронавирусот го достигнала својот врв во земјата и сега треба да ...
сите 832 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 269 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 134 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мила Царовска: Носиме економски политики што даваат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: