Во декември лани во Охрид издадени 14 одобренија за градба

2 копии

Становите во Центар и Карпош во следните 2 години ќе поскапат ако продолжат мораториумите, оценуваат познавачите на пазарот со недвижности. Анализата покажала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на 2019 година во Скопје беа издадени дозволи за градба на вкупно 3.191 станбени единици, од кои најголем број дозволи – 1.542 беа издадени за Општина ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Европските шефови на држави и влади, денеска на редовниот пролетен самит на Европската Унија го отворање на преговорите со Северна Македонија и Албанија, ...
сите 297 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, во емисијата „Кликплус“ на ТВ21 истакна дека намалувањето на платите е мерка за да се спаси економијата. ...
сите 91 | | | веќе видена

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес.На министерот му беше посочено дека во изјавите на ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјала извести дека согласно заклучоците на Владата претходно обезбедените потврди издадени од градинките, основните училишта и ...
сите 107 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 520.330 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 23.593, а оздравеле 123.321 лица.– ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во декември лани во Охрид издадени 14 одобренија за градба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: