Јанева револтирана што јавноста не слушнала дека во „Рекет“ има поткуп од Камчев, а не Рекет од неа, Русковска ја упати да прочита за што ја обвинила


Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судечкиот совет се произнесе по барањето на Бојан Јовановски за куќен притвор. Судијката Васка Николовска Масевска изјави дека не го прифаќа и оти не се ...
| | веќе видена | слични

Бившиот градоначалник на Општина Центар и бизнисмен, Владимир Тодоровиќ, денес не се појави на закажаното судско рочиште за случајот „Рекет“ во улога на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Поранешниот градоначалник на Општина Центар Владимир Тодоровиќ не се појави денеска во Судот, каде што требаше да сведочи на рочиштето за случајот „Рекет“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На денешното, ново судско рочиште за случајот „Рекет“, на предлог на обвинетиот Бојан Јовановски, на клупата за сведоци ќе седне бившиот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска ќе ја напушти функцијата прв човек на Обвинителството за организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска смета дека парите од Луј Витон чантата завршиле во 1ТВ и новинарите кои работеа ...
| | веќе видена | слични

На последното рочиште свое сведочење имаше адвокатот Васил Димишков, брат на судијката од претходна постапка Весна Димишкова, што му одреди мерка притвор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Инфективната клиника се лекуваат 54 лица, 4 од нив се во критична состојба, 20 имаат потреба од кислородна маска, додека на другите лица не им е потребен ...
сите 730 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 261 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 156 | | | веќе видена

Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие тешки месеци и да ...
сите 272 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип до Основниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според ...
сите 289 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 200 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 540 | | | веќе видена

Само шест граѓани ја прекршиле наредбата за движење во определен период на подрачјето на СВР-Струмица изминатото деноноќие, соопштија денеска од полицијата. Од ...
сите 361 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанева револтирана што јавноста не слушнала дека во „Рекет“ има поткуп од Камчев, а не Рекет од неа, Русковска ја упати да прочита за што ја обвинила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: