Фолксваген во Турција: Уште едно одложување за стартот на фабриката од 5 милијарди евра


3 копии

Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ повторно ја одложи одлуката за изградба на нов производен погон во Турција. -Имаме уште време и можеме тоа сигурно ...
| | веќе видена | слични

Британската компанија Jaguar Land Rover поради коронавирусот, за производство на своите автомобили, во куфери носела делови од Кина. Компанијата соопшти дека и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на "Microsoft", Бил Гејтс неодамна откри дека го купил својот прв електричен автомобил, а тоа сепак не е "Tesla". Илон Маск се огласи на Твитер откако ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Фолксваген повторно ја одложува одлуката за отворање фабрика во Турција. Планот е во градот Маниса, во непосредна близина на Измир, да се изгради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште две лица починаа,бројката на жртви се искачи на 19. Во функција се става и Градската болница „8ми Септември“. Десет отсто од заболените се здравстени ...
сите 546 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска била донесена на клиниката за пулмологија, каде што и починала. Таа претходно ...
сите 253 | | | веќе видена

Политиканството и партискиот маркетинг за Мицкоски се поважни од здравјето на граѓаните. Мицкоски е поголем лажго и од Никола Груевски, излегува на прес ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена

Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фолксваген во Турција: Уште едно одложување за стартот на фабриката од 5 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: