700 милиони евра за модернизација на армијата во следните 10 години


Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
| | веќе видена | слични

Здружувањето на земјоделските производители во задруги, според познавачите на состојбите во агркомплексот но и од странските искуства, се потврдува како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на дело покажа дека знае како да работи и знае како да обезбеди подобар животен стандард за граѓаните. За само 2.5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, со своите креативни, развојни и реални политики за само 2.5 години обезбеди рекорден пад на невработеноста на 17,1 ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска, министерката за одбрана, вели дека интересот за македонските професионални војници за учество во НАТО-мисиите од секогаш бил голоем, ...
| | веќе видена | слични

За само 2.5 години обезбеден е рекорден пад на невработеноста на 17,1 насто, а истовремено невработеноста на младите падна за 13 проценти на 35,3 насто, ...
| | веќе видена | слични

 Мерките ја стабилизираа економијата и обезбедија раст кој овозможи унапредување на животниот стандард на граѓаните и овозможи отворање на 60.000 нови работни ...
| | веќе видена | слични

Преку креативни политики, реални и развојни реформи покажавме дека имаме визија и знаеме како од Република С. Македонија да направиме развојна и просперитетна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку иновативни политики и развојни реформи за само 2,5 години успеa, не само да ја стабилизира економијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција наведе дека публикациите покажуваат дека смртноста кај пациентите кои се поставени на ...
сите 235 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница „8 Септември“ се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот. Болницата, ...
сите 77 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 412 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 230 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

700 милиони евра за модернизација на армијата во следните 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: