(Видео) Столтенберг: НАТО се подготвува за церемонијата за прием на Северна Македонија


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Атрактивноста на ЕУ е во нејзиниот наратив, но за истиот да биде одржлив ни треба повеќе од ветување на хартија. Партнерствата се валоризираат низ призмата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска за време на посетата на Прага имаше средби со претседателот на Долниот дом на чешкиот Парламент, Радек ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се дел од наодите од двете истражувања изработени од страна на Институтот за демократија „Социетас Цивилис" во соработка со Фондацијата Конрад Аденауер кои ...
| | веќе видена | слични

– Очекувањата и перспективите на Република Македонија и активностите за поддршка од страна на Република Чешка во контекст на евроинтегративниот процес беа во ...
| | веќе видена | слични

По оптимистичките пораки од Холандија, официјален Париз се уште воздржан во поглед на евро проширувањето. Француската државна секретарка за Европа, Амели де ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, имаше средба со генералниот секретар на Советот на Европа, Марија Пејчиновиќ-Буриќ, на која беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 185 | | | веќе видена

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 215 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 231 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Столтенберг: НАТО се подготвува за церемонијата за прием на Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: