Спасовски виде каде ќе се постави македонското знаме пред НАТО


Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, вчера во Брисел му покажа на техничкиот премиер Оливер Спасовски каде ќе биде поставено македонското знаме пред ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска за време на посетата на Прага имаше средби со претседателот на Долниот дом на чешкиот Парламент, Радек ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се дел од наодите од двете истражувања изработени од страна на Институтот за демократија „Социетас Цивилис" во соработка со Фондацијата Конрад Аденауер кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Очекувањата и перспективите на Република Македонија и активностите за поддршка од страна на Република Чешка во контекст на евроинтегративниот процес беа во ...
| | веќе видена | слични

По оптимистичките пораки од Холандија, официјален Париз се уште воздржан во поглед на евро проширувањето. Француската државна секретарка за Европа, Амели де ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, имаше средба со генералниот секретар на Советот на Европа, Марија Пејчиновиќ-Буриќ, на која беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска во Прага ја почна дводневната работна посета на Република Чешка со билатерална средба со чешкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 648 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Стапуваат во сила уредбите на Владата со кои се овозможува директна финансиска помош со исплата на плата од 14.500 денари за април и мај, мерка со која може да ...
сите 487 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека нашата земја добро се справува со корона вирусот и оти сме добар премиер. Доказ за тоа е што многу од амбасадорите решиле ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски виде каде ќе се постави македонското знаме пред НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: