Официјално: Џан останува во Дортмунд, Јувентус ќе заработи уште 25 милиони


Борусија Дортмунд веќе ја искористи опцијата од Јувентус да го откупи договорот на Емре Џан. Клубот ја активираше откупната клаузула од позајмицата и за 25 ...
| | веќе видена | слични

Според пишувањата на Билд, „ѓаволите“ се обиделе по секоја цена да го купат Ерлинг Халанд па затоа доставиле понуда од дури 60 милиони евра која била три пати ...
| | веќе видена | слични

Крилниот напаѓач на Ливерпул, Садио Мане, наводно е голема желба на Барселона. Шпанските меидуми пишуваат дека Каталонците се подготвени да ги соборат сите ...
| | веќе видена | слични

Најновото засилување на Барселона, Мартин Брајтвајт, нема да може да биде дел од мечевите во Лигата на шампионите, и тоа поради стриктните правила кои важат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 606 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасоски на денешната прес конференција најави дека македонските спортисти ќе добијат финансиска помош од Владата во висина од 14.500 денари ...
сите 344 | | | веќе видена

Двајца кумановци се предложени од Основното јавно обвинителство Куманово за казна од по 1.000 евра за движење низ градот за време на полициски час, со што ...
сите 271 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 40 | | | веќе видена

Во август 2016 година, скопските села Стајковци, Смилковци, Арачиново и други помали населени места беа поплавени од обилни врнежи од дожд. Поплавите однесоа ...
сите 226 | | | веќе видена

Лотар Вилер, претседател на германскиот институтот „Роберт Кох“, верува дека стапката на смртност од коронавирусот во Германија, која моментно изнесува 0,8 ...
сите 599 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Џан останува во Дортмунд, Јувентус ќе заработи уште 25 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: