ВМРО – ДПМНЕ : СДСМ со лажни вести сака да ја сокрие инволвираноста на Заев во Рекет


Тоа што Заев пушта лажни вести значи дека криминалците се плашат од Чулев и дека власта сака да ја сокрие вистината за РЕКЕТ. Најпрвин блиски медиуми до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вели дека мора да има одговорност, сите гледаме кој бил главата на октоподот и затоа повеќе нема оправдувања, ...
| | веќе видена | слични

Изминатите три години Русковска работеше исклучиво по насоките на Зоран Заев. Невини луѓе сместуваше во затвор само заради тоа што први го кренаа гласот против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев е исплашен од сопствениот народ кој вечерва чекореше за право, правда и крај на криминално рекетарската банда. Паниката на Бихаќка е голема. свесни се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кој во СДСМ го мести Костадинов со вакви смешни прес конференции? Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Зоран Заев три години владее криминално и деспотски во Република Македонија. Тој е главата на октоподот, кој штелува обвиненија, диктира пресуди и мести ...
| | веќе видена | слични

Заев нарачува, Врховен извршува, а Катица Јанева е запознаена за се. Сите чувме како без Заев не може да помине одлука на Врховен суд. Како без Заев, Катица ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем. Нема дилеми дека Зоран Заев беше и ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваме со посетите за обнова на Македонија, денеска сме во посета на Кочани и кочанско. Ги посетивме населените места Тркање, Грдовци и Бели. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека исполнетоста е 50 ...
сите 658 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 261 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 597 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, на вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на Телма рече дека евентуално нови мерки на ограничувања ...
сите 406 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 268 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 863 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО – ДПМНЕ : СДСМ со лажни вести сака да ја сокрие инволвираноста на Заев во Рекет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: