Стаменковска Стојковски: Законот за ЈО е донесен по насилен пат се со цел да се заштити криминалното работење на партиските структури на СДСМ


Не го поддржавме Законот за Јавно обвинителство бидејќи сметаме дека со овој закон ќе се прикрие криминалното работење на партиските структури на СДСМ, нагласи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, денеска оствари средба со раководните лица на институциите кои се надлежни да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководните лица на институциите кои се надлежни да постапуваат по претставки за притисоци врз вработените во јавниот сектор за време на предизборна кампања ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменик министерка во Министерството за информатичко општество и администрација, Невенка Стаменковска Стојковски денеска ја најави кампањата „За ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со кампањата ги охрабрува вработените во јавниот сектор да пријават секаков вид на заплашување, притисок и поткуп на глас за време на изборите што ќе се одржат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Демократската Унија за Интеграција, во изминатите години успеа да создаде можности за вработување на околу 25 илјади административци Албанци во сите домашни ...
| | веќе видена | слични

Изминатите години успеавме да создадеме можност за вработување на околу 25.000 административни службеници Албанци и ја зголемивме правичната застапеност од 2 ...
| | веќе видена | слични

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) најавува дека ќе се спротистави на, како што соопшти денеска, нетранспаретната и селективна реформа на јавната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков го чекаат 20 години затвор по изречените пресуди за двата предмети „Таргет-Тврдина“ и „Трезор“, но обвинет и осомничен е уште во ...
сите 134 | | | веќе видена

Врз основа на јавните информации изнесени во јавноста после преговорите помеѓу Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии, ...
сите 206 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против 11 лица во врска со злоупотреби извршени при издавањето на патни исправи. Со ...
сите 426 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција компанијата инвеститор на проектот „Гранд Скопје“, „МГ Фешн“, понуди соработка на Општина Центар за инвестирање во изградба на ...
сите 190 | | | веќе видена

Снемува вакцини, а Заев и Филипче се уште се неспособни да набават нови за да продолжи имунизацијата во Македонија. Од досега пристигнатите, Заев и Филипче ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стаменковска Стојковски: Законот за ЈО е донесен по насилен пат се со цел да се заштити криминалното работење на партиските структури на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: