Златото достигна рекордна вредност во однос на еврото


2 копии

Цената на нафтата во САД е на најниско ниво за една година поради ширењето на коронавирусот, што влијае врз светската економија. Еден барел американска лесна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коронавирусот не го напаѓа само здравјето, туку и финасиските пазари. Големите светски берзи се здрмани со појавата на вирусот кој посеа страв ширум светот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 565 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Стапуваат во сила уредбите на Владата со кои се овозможува директна финансиска помош со исплата на плата од 14.500 денари за април и мај, мерка со која може да ...
сите 549 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златото достигна рекордна вредност во однос на еврото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: