Власта и опозицијата во клинч, кој сака да ја избегне правдата?


4 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вели дека мора да има одговорност, сите гледаме кој бил главата на октоподот и затоа повеќе нема оправдувања, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По вчерашниот марш во организација на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните и денес со пораку до екс-премиерот Зоран Заев. На масовниот марш народот му покажа црвен картон ...
| | веќе видена | слични

Изминатите три години Русковска работеше исклучиво по насоките на Зоран Заев. Невини луѓе сместуваше во затвор само заради тоа што први го кренаа гласот против ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска сподели видео на нивниот Фејсбук профил посветено на ненародната власт на која како што велат тие и доаѓа крајот на 12 април годинава. Тие ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера огромен број на незадоволни граѓани излегоа на протест против неправдите организиран од ВМРО-ДПМНЕ во јавноста сѐ повеќе расте револтот и ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ со видео од вчерашниот протест против неправдите кои власта на Зоран Заев ги нанесе на Македонија, порача дека изборот е ...
| | веќе видена | слични

Вчера над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова. Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 715 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 252 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 460 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта и опозицијата во клинч, кој сака да ја избегне правдата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: