Дуално образование по германски модел за работа во земјава


2 копии

Дваесетина ученици од стручни електро технички училишта во земјава десетина дена беа на обука во Португалија. Тие преку програмата Еразмус имаа можност да се ...
| | веќе видена | слични

Техничкото училиште во Битола го посетија претставници на Делегацијата на германското стопанство во земјава Патрик Мартенс – директор на Делегацијата, Дејан ...
| | веќе видена | слични

Како обид за стопирање на иселувањето, намалување на невработеноста, но и одговарање на потребите на пазарот на труд во Прилеп беше потпишан Меморандум за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 166 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат изврши инспекциски надзор во ПЗУ во мешовита сопственост КБ „Аџибадем Систина„ на ден 02.04.2020 год, информираат ...
сите 176 | | | веќе видена

Денешниов прес е со цел да ја запознаеме македонската јавност со тоа како СДСМ, кој сега жестоко се противи на нашиот предлог за зголемување на ликвидноста во ...
сите 344 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дуално образование по германски модел за работа во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: