Капело: Борбата за скудетото ќе биде неизвесна


3 копии

Најдобриот стрелец во Италијанскиот фудбалски шампионат не тренира со Лацио заради зголемена телесна температура. Тој го пропушти вчерашниот тренинг и не се ...
| | веќе видена | слични

Маурицио Сари на прес-конференцијата пред осминафиналето во Лигата на шампионите против Лион зборуваше и за ситуацијата со коронавирусот. Стратегот на Јувентус ...
| | веќе видена | слични

Јувентус се подготвува за утрешното гостување кај Лион во Лигата на шампионите, а на вечерашната прес-конференција од името на фудбалерите зборувал Леонардо ...
| | веќе видена | слични

Лацио со тешки маки успеа да освои драгоцени три бода на гостувањето на „Луиџи Ферарис“ кај Џенова, натпревар на кој нашиот Горан Пандев доби нешто повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Лацио и натаму продолжува да реди победи во Серија „А“ откако го совлада тимот на Џенова на гости со 2:3, и со тоа одново ја намали разликата зад водечкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 122 | | | веќе видена

Сите граѓани кои ќе останат без работа поради кризата предизвикана од ширењето на коронавирусот, од државата ќе добиваат надомест во висина од 50 проценти од ...
сите 335 | | | веќе видена

Лотар Вилер, претседател на германскиот институтот „Роберт Кох“, верува дека стапката на смртност од коронавирусот во Германија, која моментно изнесува 0,8 ...
сите 843 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга до Основниот суд во Струга поднесе предлог за издавање казнен налог против две лица, државјани на Република Албанија, ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Капело: Борбата за скудетото ќе биде неизвесна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: