Заев: Ако ЕУ донесе одлуката за преговори во март, ТОА ЌЕ ЗНАЧИ МЕДЕН МЕСЕЦ


Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за гостиварската телевизија „Глоби“, одговораше на повеќе прашања во врска со правосудството, усвојувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Навистина прекрасен е Охрид во секој период од годината особено кога ќе проштетате со овие млади луѓе овде низ Чаршијата. Денеска сме овде да прошетаме низ ...
| | веќе видена | слични

Анкетите покажуваат дека на овие избори СДСМ е фаворит, дека граѓаните ја препознаваат разликата меѓу двата концепта, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Една вафла од асорттиманот на фабриката „Винчини“ носи интересно име, „премиер“, а неа вчера ја искористи првиот човек на СДСМ Зоран Заев, да им ја покаже на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вчера ја посети фабриката за кондиторски производи ,,Винчини “ односно Макпрогрес од Виница. Од таму тој испрати порака до ...
| | веќе видена | слични

На средбата со градоначалникот на Виница Ивица Димитров и со претседателот на општинскиот Совет Тони Велков се разговараше за развојните цели на општината и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 548 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 214 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 267 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
сите 175 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Ако ЕУ донесе одлуката за преговори во март, ТОА ЌЕ ЗНАЧИ МЕДЕН МЕСЕЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: