Како се менуваше листата на најбогати луѓе во светот во изминатите 20 години (видео)


Листата на Forbes на најбогатите милијардери во светот укажува дека денес постојат 2.153 милијардери (иако овој број се менува). Во видеото во продолжение, ќе ...
| | веќе видена | слични

Заедничкото богатство на десетте најбогати семејства во светот, чија висина се проценува на 3,4 трилиони американски долари, е еднакво или нешто поголемо од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Петстотини најбогати луѓе на светот загубија за еден ден вкупно 139 милијарди долари (повеќе од 120 милијарди евра), а берзите се „блокираа” по стравувањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Убавината е минлива, но дијаматните и парите траат вечно“ - ова веројатно е мотото на најбогатите семејства на светот. Десетте најбогати семејства очигледно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетте најбогати семејства имаат шокантен групен приход од неверојатни 3,4 билиони долари, што е еднакво на цел БДП на Германија, Велика Британија и Франција. ...
| | веќе видена | слични

Најбогатите десет семејства во светот заедно имаат приход од 3,4 трилиони американски долари. Тоа е еднакво на целиот БДП на Германија, Велика Британија и ...
| | веќе видена | слични

Од СЗО порачуваат дека коронавирусот има тенденција да биде прогласен за епидемија, а интернационалните компании наголемо се подготвуваат за тоа сценарио. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 152 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се менуваше листата на најбогати луѓе во светот во изминатите 20 години (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: