Француски министер за здравство: Постои опасност од пандемија на новиот коронавирус

Францускиот министер за здравство Оливие Вера предупреди денеска за „веродостоен ризик“ епидемијата на новиот коронавирус да се претвори во пандемија. – Ова е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кинеските банкарски и осигурителни компании „вбризгаа“ 790 милијарди јуани (112,45 милијарди американски долари) во економијата за поддршка на напорите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп побара од Конгресот 2,5 милијарди долари за борба против коронавирусот, соопштија синоќа од Белата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белата куќа планира да побара дополнителни средства во напорите за борба со коронавирусот, соопштија денеска „Политико“ и „Вашингтон пост“. Повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 339 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 342 | | | веќе видена

Политичката партија „Левица“ објави дека добиле дојави за странската инвестиција во Кичево, компанијата “Џојсон Сејфти Системс” (поранешно “Ки Сејфти ...
сите 131 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 258 | | | веќе видена

Дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриевска-Кочоска на Фејсбук искоментира на седницата на Економскиот совет не биле ставени предлог мерките ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француски министер за здравство: Постои опасност од пандемија на новиот коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: