Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз


Враќањето на Златан Ибрахимовиќ на „Сан Сиро“ внесе голем ентузијазам меѓу фановите на Милан, но мора да се напомене дека кам-бекот на искусниот напаѓач ...
| | веќе видена | слични

Пред точно осум години (25 февруари 2012), во 25. коло од Серија А на „Сан Сиро“ играа екипите на Милан и Јувентус во борбата за титулата. Најголемото ...
| | веќе видена | слични

Душан Влаховиќ со интересна објава успеа да ја насмее твиер заедницата, откако одигра одличен меч за Фиорентина против Милан и својот идол Златан Ибрахимовиќ. ...
| | веќе видена | слични

Фиорентина и Милан ремизираа во саботата на „Артемио Франки“ (1:1) во дербито на 25. коло во италијанската Серија А. „Росонерите“ до пред крајот на натпреварот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини, зборуваше за деталите за договорот со напаѓачот Златан Ибрахимовиќ. – Со Ибрахимовиќ имаме шестмесечен договор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако недела е вообичаен ден за масовни дружби на скопјани во парк-шумата Водно денеска и покрај топлото време повеќето од граѓаните останаа дома. А оние кои ...
сите 318 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 337 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 397 | | | веќе видена

Владата се обидува да се амнестира за целиот сомнеж за криминал кој го прави, пропратен со лажни грижи за граѓаните. Нема хуманитарна акција каде што граѓаните ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: