Албанија собра над милијарда евра на донаторската конференција


2 копии

Вкупно 1,15 милијарди евра за помош на Албанија се собрани на денешната меѓународна донаторска конференција „Заедно за Албанија“, соопшти во Брисел, европскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на Твитер напиша дека против коронавирусот не може да се борите со политика, ниту со сештологија, уште помалку со страв и со паника ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија, Еди Рама, преку статус на твитер реагираше во врска со ризикот од коронавирус. Тој изјави дека се превземени сите мерки во соработка со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Аудио пораката на социјалните мрежи за појава на коронавирус во Албанија, што предизвика паника во земјата, ја демантираше албанскиот премиер Еди Рама преку ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека сумата - што ја надминува вкупната проценка за штетите - е „надвор од неговите најлуди фантазии“, со оглед на тоа што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со последните 172 позитивни на корона вирусот во Македонија, бројот надмина 6.000, односно сега се регистрирани точно 6.092. Ова претставува двојно зголемување ...
сите 591 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер од ДУИ Насер Зибери во низата изборни средби оддаде почит пред гробовите на поранешниот претседател Борис Трајковски и на претседателот ...
сите 327 | | | веќе видена

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ изминативе денови е на постојан удар од светската спортска јавност поради организацијата на „Адрија Купот“ за време на ...
сите 362 | | | веќе видена

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против функционери од власта. Кои ...
сите 272 | | | веќе видена

Изборната кампања за изборите на 15 јули продолжува. Носителите на кандидатските листи го продолжуваат претставувањето пред граѓаните на мини собири и средби ...
сите 329 | | | веќе видена

Културата е поврзана со публиката. Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо ...
сите 138 | | | веќе видена

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ преку видео спот на Фејсбук ги повика граѓаните да одберат повеќе за Македонија, да одберат ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓански собир во Куманово, заедно со носителите на пратеничката листа во Изборна Единица 2, техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

До полицијата во Кочани пристигна пријава дека непознато лице се обидело да изврши обљуба врз 86-годишна жена во нејзиниот дом. Настанот се случил околу полноќ ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија собра над милијарда евра на донаторската конференција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: