Прва стартап конференција „Pitch. Match. Grow.“

2 копии

Во услови на проблеми со перспективата на младите, на претприемачите кои имаат идеи но, немаат доволно поддршка за развој на идеите и на квалитетните кадри кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

PwC Северна Македонија во соработка со Македонска берза организира стартап конференција Pitch. Match. Grow. која ќе се одржи на 26-ти и 27-ми февруари во Хотел ...
| | веќе видена | слични

Оваа година ќе се одржи првата стартап конференција ‘’Pitch. Match. Grow.’’ организирана од PwC Северна Македонија во соработка со Македонска Берза, каде што ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 21. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Продолжен е рокот за аплицирање на јавниот повик „Стартапувај 2“ на Фондот за иновации и технолошки развој, кој се однесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради зголемениот интерес, особено од студенти и млади од целата држава, рокот за аплицирање за јавниот повик за кофинансирани грантови за новоосновани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) за дваесет дена, односно до 15 март, го продолжи рокот за аплицирање за јавниот повик за кофинансирани грантови ...
| | веќе видена | слични

Импресивни, мотивираат, поместуваат од тло. Приказната на македонската компанија Кодвел (CodeWell) навистина е претприемачка приказна од Силиконската долина, ...
| | веќе видена | слични

На средбата се дискутираше за поттикнување и развој на претприемништвото, актуелните трендови и насоката во која треба да се движат политиките за да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 490 | | | веќе видена

И Зоран Заев и Христијан Мицкоски се негативни на тестовите за коронавирус откако беа тестирани поради контакт со новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце ...
сите 180 | | | веќе видена

Викендов за време на полицискиот час на територијата на Општина Аеродром ќе работат следниве маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава:1. ...
сите 274 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.Според ...
сите 228 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва стартап конференција „Pitch. Match. Grow.“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: