Откако Спасов доби пари од министерството за култура, „Рејтинг“ објави анкета: Заев пред Мицкоски

Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото ...
| | веќе видена | слични

И анкетите почнаа да се прават според девизата на Амди Бајрам, 103 отсто. Во последната анкета на една од анкетните агенции „кој политичар ужива најголема ...
| | веќе видена | слични

Граѓани на социјалните мрежи споделуваат шеги на сметка на последната анкета на агенцијата „Рејтинг“ поради „грешката“ (намерна или не) во процентите. „Ова ...
| | веќе видена | слични

Ден по распуштање на Собранието. Прва анкета што го опипува пулсот на гласачите. Високи 44% од анкетираните не веруваат на ниту една влада дека може да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 619 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 290 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 449 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 270 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако Спасов доби пари од министерството за култура, „Рејтинг“ објави анкета: Заев пред Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: