Палмер-Спасовски: Донесените закони, меѓу кои и Законот за ЈО, ја приближуваат земјава поблиску до позитивна одлука на ЕУ за старт на преговорите


Премиерот Оливер Спасовски за време на дводневниот престој во Брисел, оствари средба и со специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ги повикуваме сите наши сојузници и партнери да ги откажат трансакциите со Русија што може да доведат до воведување санкции според Законот за спротивставување ...
| | веќе видена | слични

Од резултатите од реформите и од нивното спроведување се очекува позитивна и скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите како логичен чекор и заради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, на маргините на Самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон, се сретна со специјалниот ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакнал специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер денеска на средбата со премиерот Оливер ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Американските тајни служби покренаа голема кампања за дискредитација на политичките и јавните личности во земјите на Источна Европа што се залагаат за развој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 799 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 248 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 460 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палмер-Спасовски: Донесените закони, меѓу кои и Законот за ЈО, ја приближуваат земјава поблиску до позитивна одлука на ЕУ за старт на преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: