Европска Комисија: Фејсбук теба да се прилагоди кон ЕУ, а не обратно

5 копии

Европскиот комесар за индустрија, Французинот Тиери Бретон, ги предупреди платформите на социјалните мрежи со „обврзувачките мерки“ доколку не ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комисија во среда ќе ја постави сцената за европски правила за иновација, сектор со кој досега доминирале две од најголемите светски сили, Кина и ...
| | веќе видена | слични

Марк Цукерберг се соочи со лидерите на ЕУ во понеделникот за време на состанокот во Брисел. Основачот на Фејсбук предупреди дека секој план на Европската унија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европска Комисија: Фејсбук теба да се прилагоди кон ЕУ, а не обратно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: