На донаторската конференција за Албанија се собрани вкупно 1,15 милијарди евра


На Меѓународната донаторска конференција за Албанија се собрани 1,15 милијарди евра, објави комесарот за проширување Оливер Вархељи. Собрани се 1,15 милијарди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на Твитер напиша дека против коронавирусот не може да се борите со политика, ниту со сештологија, уште помалку со страв и со паника ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија, Еди Рама, преку статус на твитер реагираше во врска со ризикот од коронавирус. Тој изјави дека се превземени сите мерки во соработка со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Аудио пораката на социјалните мрежи за појава на коронавирус во Албанија, што предизвика паника во земјата, ја демантираше албанскиот премиер Еди Рама преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека сумата - што ја надминува вкупната проценка за штетите - е „надвор од неговите најлуди фантазии“, со оглед на тоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 1,15 милијарди евра за помош на Албанија се собрани на денешната меѓународна донаторска конференција „Заедно за Албанија“, соопшти во Брисел, европскиот ...
| | веќе видена | слични

На Меѓународната донаторска конференција „Заедно во Албанија“ одржана вчера, биле собрани 1,15 милијарди евра, објави комесарот за проширување Оливер Вархељи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Бројот на заразените од Ковид-19 во светот уште завчера ја надмина бројката од еден милион. Според податоци од синоќа, во САД се евидентирани повеќе од 270.000 ...
сите 604 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На донаторската конференција за Албанија се собрани вкупно 1,15 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: