Две пopaнешни одбојкapки загинaa со своите ќepки


2 копии

Две поранешни одбојкарки заедно со своите ќерки загинаа во сообраќајна несреќа во сојузната држава Мисури, јавуваат медиумите во САД. Станува збор за Лесли ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денеска извршија увид во ...
сите 548 | | | веќе видена

Дваесет и два нови случаи на заболени од коронавирус се регистрирани изминатите 24 часа во земјава, соопшти Министерството за здравство. По градови во Скопје ...
сите 202 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 379 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 179 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 383 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 225 | | | веќе видена

Германскатa Амбасада оваа година го распредели целокупниот буџет од програмата Мали проекти за помош на Клиниката за инфективни бoлести, Клиниката Карил и ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две пopaнешни одбојкapки загинaa со своите ќepки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: