Скопје не излезе на протест, не верува во Заев


Денеска во 18 часот македонските граѓани масовно излегоа да маршираат за правда во оваа држава. И да му кажат големо НЕ на Заев и неговите лажни политики. ...
| | веќе видена | слични

По маршот за правда што го организираше СДСМ во Скопје, на социјалните мрежи се запираат коментарите. Некои од нив потсмевајќи се велат дека следно треба да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата имавме шанса да разговараме со високи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици и членови на СДСМ.Откако ...
| | веќе видена | слични

За време на вчерашниот марш за правда, кој беше во организација на СДСМ, група граѓани наспроти маршо се појавија со неколку транспарентни - „Правдата ја нема, ...
| | веќе видена | слични

„Сее си ибало мајката“ буквално со овие зборови нецензурирано ни се обрати еден од поддржувачите на СДСМ кои денеска маршираа за правда барабар со Заев. Тој ...
| | веќе видена | слични

Транспаренти се појавија меѓу марширачите на Зоран Заев на кои е испишано прашањето: Кој го пушти убиецот на Мартин Нешкоски? Инаку, специјалецот Игор ...
| | веќе видена | слични

„Маршот за правдата“ на СДСМ доживеа вистинско фијаско. Слабата посетеност е доказ дека народот веќе не верува во Зоран Заев, неговата парија и нивните ...
| | веќе видена | слични

Фотографиите од вечерашниот протест на СДСМ и екс премиерот Зоран Заев како нивни предводник, го зборуваат следното:Повеќе луѓе дојдоа без принуда за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје не излезе на протест, не верува во Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: