Катица им делеше сендвичи на полицајците


2 копии

Никогаш во мојата професионална кариера ниту еден обвинет не сум го уценувала, ниту принудувала да каже било што, вели во изјава за „Фокус” , обвинителката ...
| | веќе видена | слични

По сослушувањето на сведокот на одбраната на денешното рочиште на „Рекет”, првообвинетиот Бојан Јовановски, обвинет за рекет и перење пари, побара да му биде ...
| | веќе видена | слични

Судијката на случајот „Рекет“ Васка Николовска Масевска им рече на новинарите дека нема никакви притисоци повикувајќи ги дваесетината известувачи од судот на ...
| | веќе видена | слични

Првообвинетиот во случајопт „Рекет“ уште еднаш си зема слобода да ѝ се обраќа на непристоен начин на обвинителката Вилма Русковска. „Обвинетиот не го уапсивме ...
| | веќе видена | слични

12 сведоци предложил бојан јовановски а 13 катица јанева за случајот Рекет. Прв од предложените денеска сведочеше адвокатот Димишков кој веќе беше споменуван ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 648 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Видеото што ја згрози јавноста, во кое двајца млади насилници тепаат беспомошна девојка, најверојатно ќе заврши со нивен притвор, откако тоа денеска го побара ...
сите 138 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Стапуваат во сила уредбите на Владата со кои се овозможува директна финансиска помош со исплата на плата од 14.500 денари за април и мај, мерка со која може да ...
сите 486 | | | веќе видена

Се потврдија пишувањата на медиумите дека ДУИ не се согласувала до предлогот на Заев сите административци да добиваат по 14.500 денари како мерка за справување ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица им делеше сендвичи на полицајците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: