ОДАТ НАПРЕД: Се зголемиле платите во Словенија


3 копии

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска смета дека покачувањето на минималната плата ги дало очекуваните резултати, односно дека го ...
| | веќе видена | слични

Односно дека го стимулирало зголемувањето и на останатите плати, што според неа, може да се види од растот на просечната плата во државата. – Сите мерки што ги ...
| | веќе видена | слични

Преку креативни политики, реални и развојни реформи покажавме дека имаме визија и знаеме како од Република С. Македонија да направиме развојна и просперитетна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку иновативни политики и развојни реформи за само 2,5 години успеa, не само да ја стабилизира економијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Две и пол илјади микро бизниси биле отворени во изминатите две години преку оперативните мерки за вработување. Од нив, 93 отсто што биле отворени во 2017 се ...
| | веќе видена | слични

Преку иновативни политики и развојни реформи за само 2,5 години успевме, не само да ја стабилизираме македонската економија, туку и да обезбедиме раст кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 401 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 293 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 782 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОДАТ НАПРЕД: Се зголемиле платите во Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: