Излекуваните од коронавирус да донираат крв, плазмата е надеж за болните, повикуваат кинеските власти

Кинеските здравствени власти денеска апелираа до лицата кои се излекувани од новиот коронавирус да дадат крв заради лекување други пациенти. Крвната плазма на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Сите 16 лица во Виетнам кои биле заразени со новиот коронавирус се излечени, соопштило денес министерството за здравство. Министерството навело дека од 13-ти ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Бебе старо само 17 дена од Кина кое што било заразено со новиот корона вирус целосно закрепна без никаква медицинска помош. Бебето се родило во Вухан, центарот ...
| | веќе видена | слични

За некои среќни граѓани на Вухан голготата е завршена. Градските власти на Вухан, епицентарот на епидемијата со корона вирусот Covid-19, дозволија здравите ...
| | веќе видена | слични

Во барака во кичевското село Извор две недели во карантин ќе поминат двајцата инженери од Кина кои работат на автопатот Кичево- Охрид. Иако по пристигнувањето ...
| | веќе видена | слични

Двете лица од Кина, кои се работно ангажирани од кинеската компанија „Синохидро“, а кои вчера пристигнаа во Македонија, немаат симптоми на коронавирусот - ...
| | веќе видена | слични

Двајца инженери од Кина кои се меѓу работно ангажираните лица од кинеската компанија „Синохидро“ за градежните работи на автопатот Кичево – Охрид, пристигнаа ...
| | веќе видена | слични

Двајца инженери ангажирани од кинеската компанија „Синохидро“ на автопатот Кичево- Охрид пристигнаа во земјава. Немаат симптоми на коронавирусот, но сепак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Излекуваните од коронавирус да донираат крв, плазмата е надеж за болните, повикуваат кинеските власти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: