„Дуел за вистината“ на 28 февруари: Мицкоски и Заев ги прифатија поканите


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку својата ФБ страница соопшти дека со задоволство ја прифаќа поканата. -Не бегам од соочување и не бегам од вистината, а Заев ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес конференција најави протести, како резултат на коруптивното владеење на СДСМ, како и спрегата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес-конференција. Истата партијата ја најави за во 13:30 часот во париското седиште на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе се обрати до нацијата преку прес-конференција за јавноста. Прес-конференцијата е закажана во партиското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 473 | | | веќе видена

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 144 | | | веќе видена

 На најновата прес конференција, Министерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека во земјава има 16 ново заболени пациенти од корона вирус, а за жал уште ...
сите 296 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 234 | | | веќе видена

„Поглавјата за Северна Македонија ќе се отвораат и ќе се затвараат само кога ќе бидат задоволени интересите на Грција и ако треба ќе стави и вето, но се ...
сите 303 | | | веќе видена

Здравствените работници во овие тешки денови се клучот за успешна борба со корона вирусот, затоа сите тие, без разлика на нивната партиска или етничка ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Дуел за вистината“ на 28 февруари: Мицкоски и Заев ги прифатија поканите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: