АВМУ: Медиумите да се регистрираат во ДИК доколку имаат платено политичко рекламирање


Сите медиуми – радиодифузерите, печатените медиуми и електронските медиуми (интернет порталите), доколку обезбедуваат платено политичко рекламирање (ППР) за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДИК, Оливер Дерковски денеска апелираше до граѓаните чии лични карти чекаат на шалтерите во МВР, што поскоро да си ги подигнат.„Над 38 илјади ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Од утре почнува да тече рокот за јавен увид во Избирачкиот список и за собирање потписи на избирачите за кандидатите за пратеници. Службените лица од ДИК, ...
| | веќе видена | слични

Новина е што од овие избори освен од службени лица на Државната изборна комисија, потписи ќе се собираат и пред надлежен нотар на образец што неодамна беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 245 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за претпријатијата од приватниот сектор за исплата на плати за своите вработени во висина од 14.500 денари за месеците април и мај, кратење ...
сите 439 | | | веќе видена

СДСМ и Филипче се во хаос и нема вистински мерки за зголемување на здравствените капацитети и заштита на животите на граѓаните и медицинскиот персонал, ...
сите 102 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 52 | | | веќе видена

Мора да продолжи работата на Мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања, бидејќи само со дијалог, со разговор може да се надминат ...
сите 73 | | | веќе видена

До крајот на неделата почнуваат со работа и други пунктови ширум државата во здравствените домови согласно големината на градот, што всушност значи трикратно ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АВМУ: Медиумите да се регистрираат во ДИК доколку имаат платено политичко рекламирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: