ЕХФ БРЗО ГО МЕНУВА МИСЛЕЊЕТО: Вардар најсилен кога е најпотребно

Поразот од Порто го доведе европскиот ракометен првак Вардар во ситуација да мора да победи против Монпелје доколку сака да се надева на полесен полесен ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамките од третото коло од групната фаза на ЕХФ купот во дербито на „Ц“ групата Нант пред своите навивачи загуби од Магдебург со 28:31. Во ...
| | веќе видена | слични

Филип Кузмановски и Магдебург ја добија големата битка во “ХХЛ” арената против Кирил Лазаров и Нант за првото место во групата во ЕХФ купот.Кузмановски беше ...
| | веќе видена | слични

Магдебург го доби „македонското дерби“ во ЕХФ купот откако бундеслигашот славеше на гостувањето кај Нант со 28:31. Кире Лазаров и неговиот помлад колега од ...
| | веќе видена | слични

Веспрем славеше на домашен терен против Монпелје со 24-23 во 13. коло од Лигата на шампиони. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков успеа да постигне само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 161 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕХФ БРЗО ГО МЕНУВА МИСЛЕЊЕТО: Вардар најсилен кога е најпотребно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: