„Паразит“ вистински хит на бокс-офисот по победата на Оскарите


Јужнокорејскиот филм „Паразит“, кој на минатонеделните Оскари беше апсолутен победник, сега руши рекорди како странски филм на американскиот бокс-офис. До ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејскиот филм „Паразит“ ѝ стана познат на јавноста откако доби четири „Оскари“ на годинашната церемонија, вклучувајќи го и „Оскарот“ за најдобар филм. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ја критикуваше Американската филмска академија за доделувањето на Оскар за најдобар филм на „Паразит“ на Јужна Кореја, ...
| | веќе видена | слични

На петседателот на САД, Доналд Трамп не му се допаѓа тоа што оваа година Оскарот за најдобар филм го доби „Паразит“ од Јужна Кореја.“Колку лоши беа наградите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го критикува доделувањето на Оскарот за најдобар филм на јужнокорејскиот режисер Бонг Џун Хо за филмот „Паразит“ велејќи ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп, на предизборен митинг, го искритикува овогодинешниот оскоаровски победник, филмот „Паразит“, црна јужнокорејска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Филмот , добитник на главните Оскари , секако е на корејски јазик, и се прикажува на меѓународно ниво со англиски превод. Трамп пред насобраните поддржувачи ...
| | веќе видена | слични

Трамп го имитираше водител на церемонијата на наградите Оскар и праша – што по ѓаволите е сето ова?! – Имаме доволно проблеми со Јужна Кореја, со трговијата. И ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Паразит“ вистински хит на бокс-офисот по победата на Оскарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: