Pitch.Match.Grow. голема стартап конференција на 26 и 27.02 во Скопје

2 копии
2 копии

PwC Северна Македонија во соработка со Македонска берза организира стартап конференција Pitch. Match. Grow. која ќе се одржи на 26-ти и 27-ми февруари во Хотел ...
| | веќе видена | слични

Оваа година ќе се одржи првата стартап конференција ‘’Pitch. Match. Grow.’’ организирана од PwC Северна Македонија во соработка со Македонска Берза, каде што ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 21. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Продолжен е рокот за аплицирање на јавниот повик „Стартапувај 2“ на Фондот за иновации и технолошки развој, кој се однесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради зголемениот интерес, особено од студенти и млади од целата држава, рокот за аплицирање за јавниот повик за кофинансирани грантови за новоосновани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) за дваесет дена, односно до 15 март, го продолжи рокот за аплицирање за јавниот повик за кофинансирани грантови ...
| | веќе видена | слични

Импресивни, мотивираат, поместуваат од тло. Приказната на македонската компанија Кодвел (CodeWell) навистина е претприемачка приказна од Силиконската долина, ...
| | веќе видена | слични

На средбата се дискутираше за поттикнување и развој на претприемништвото, актуелните трендови и насоката во која треба да се движат политиките за да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Шпаркасе банка Македонија“ го почнува вториот циклус од програмата „Чекор по чекор“, наменета за поддршка и развивање старт-ап бизниси во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 785 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 229 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 325 | | | веќе видена

За Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ) неприфатлива е одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на Куманово во текот на целиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра за вкупно 44 лица ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Pitch.Match.Grow. голема стартап конференција на 26 и 27.02 во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: