Режисерот на Паразит, во Јужна Кореја, пречекан како херој


Јужнокорејскиот филм „Паразит“ ѝ стана познат на јавноста откако доби четири „Оскари“ на годинашната церемонија, вклучувајќи го и „Оскарот“ за најдобар филм. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ја критикуваше Американската филмска академија за доделувањето на Оскар за најдобар филм на „Паразит“ на Јужна Кореја, ...
| | веќе видена | слични

На петседателот на САД, Доналд Трамп не му се допаѓа тоа што оваа година Оскарот за најдобар филм го доби „Паразит“ од Јужна Кореја.“Колку лоши беа наградите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го критикува доделувањето на Оскарот за најдобар филм на јужнокорејскиот режисер Бонг Џун Хо за филмот „Паразит“ велејќи ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп, на предизборен митинг, го искритикува овогодинешниот оскоаровски победник, филмот „Паразит“, црна јужнокорејска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Филмот , добитник на главните Оскари , секако е на корејски јазик, и се прикажува на меѓународно ниво со англиски превод. Трамп пред насобраните поддржувачи ...
| | веќе видена | слични

Трамп го имитираше водител на церемонијата на наградите Оскар и праша – што по ѓаволите е сето ова?! – Имаме доволно проблеми со Јужна Кореја, со трговијата. И ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејскиот филм „Паразит“, кој на минатонеделните Оскари беше апсолутен победник, сега руши рекорди како странски филм на американскиот бокс-офис. До ...
| | веќе видена | слични

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 449 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 185 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Режисерот на Паразит, во Јужна Кореја, пречекан како херој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: