Ги претставивме кандидатите за студентски лидер, Македонци се потпишуваат како Албанци и Турци за да се вработат, на „Медена земја“ не ѝ се насмеа „Оскар“

Студентите конечно добија нов студентски лидер, Маријана Пипилева од Охрид е мајстор во изработки на филигрански накит, зошто Македонци се пишуваат како ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Паразит“ на јужнокорејскиот режисер Бонг Џон-хо привлече големо внимание од целиот свет. Тоа беше првиот странски филм што освои „Оскар“ за најдобар ...
| | веќе видена | слични

Лесно е кога сте ученик и кога живеете во близина на средното училиште во кое учите. Но, сте се запрашале ли како е кога патувате од некое помало место или од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште две лица починаа,бројката на жртви се искачи на 19. Во функција се става и Градската болница „8ми Септември“. Десет отсто од заболените се здравстени ...
сите 543 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 231 | | | веќе видена

- Во моментов нема докази дека животните домашни миленици, кучиња или мачки можат да бидат заразени со новиот коронавирус. Многу е важно во овој период да се ...
сите 158 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот. Сите ...
сите 206 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 273 | | | веќе видена

Професорот и член Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески упати жестоки критики кон Владата за мерките за помош на претпријатијата кои што се погодени ...
сите 487 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги претставивме кандидатите за студентски лидер, Македонци се потпишуваат како Албанци и Турци за да се вработат, на „Медена земја“ не ѝ се насмеа „Оскар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: